Producenci

Praśanti Wahini

Dostępność: duża ilość
Cena: 25,00 zł 25.00
quantity szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Autor: Sathya Sai Baba

Tytuł: Praśanti Wahini czyli błogosławieństwo boskiego spokoju

ISBN: 978-83-86967-23-0

96 str, A5, miękka oprawa

Wydanie II, 2016

Śri Sathya Sai Baba jest autorem siedemnastu książek z serii Wahini, pisanych pierwotnie jako cykl artykułów do czasopisma Sanathana Sarathi (Odwieczny Woźnica). Wahini zawierają esencję nauk Bhagawana Sathya Sai Baby, istotę duchowej spuścizny Hindusów, będącą zarazem sednem wszystkich religii i duchowych ścieżek.

ZE WSTĘPU:
Znajdujemy się w krytycznym momencie historii ludzkości. Lęk przegania człowieka z jednego krańca świata na drugi. Niepokój zawładnął ludzkim sercem, pozbawił człowieka snu, odpoczynku i radości. Cnota stała się pośmiewiskiem, a nikczemność cieszy się szacunkiem. W rodzinach, w społeczeństwie, w narodzie słychać rozpaczliwe wołanie o spokój, w sanskrycie nazywany śanti. Ale my nie musimy rozpaczać, bo mamy Prasanthi Nilayam – Siedzibę Najwyższego Spokoju, gdzie Bhagawan Śri Sathya Sai Baba rozpoczął proces przywracania światu boskiego spokoju, praśanti.
Cudowne moce Bhagawana dowodzą Jego boskości. Jego wszechwiedza zdumiewa uczonych, Jego wszechobecność odczuwana jest w najdalszych zakątkach ziemi, Jego łaska spływa na wszystkich, którzy obmywają swe serca łzami skruchy. Obecnie ma On trzydzieści sześć lat i przyrzekł pozostać jeszcze w tym ciele blisko sześćdziesiąt lat. Tajemnicę praśanti – najwyższego spokoju, odkrywa przed nami w osobistych rozmowach oraz w dyskursach i listach, które sukcesywnie publikowano w miesięczniku wydawanym w Prasanthi Nilayam, siedzibie Śri Sathya Sai Baby. Te teksty stanowią zawartość niniejszej książki.
Studiuj je z miłością, drogi czytelniku, i wprowadzaj te lekcje w życie, gdyż pochodzą one od samego Boga, który jako awatar zstąpił na ziemię, by zagubionej ludzkości przypomnieć odwieczną mądrość.
Prof. N. Kasturi
(1962 r.)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl